Sveikas ir kokybiškas miegas yra būtina žmogaus sveikatos sąlyga. Negalime sau leisti jokių kompromisų. Jeigu miegas streikuoja, jį būtina atkurti kuo greičiau.
Nuo to priklausys jūsų sveikata, produktyvumas, nuotaika, tarpusavio santykiai. Prastas miegas verčia daryti prastus sprendimus darbe, šeimoje ir gyvenime. Nereguliarus miegas pagreitina senėjimą, padidina Alzhaimerio ligos ir demencijos tikimybę.
Jeigu norite efektyviai mokytis, kuo ilgiau išlaikyti gerą atmintį, turite kokybiškai miegoti. Miego trūkumas trukdo integruoti naujas dienos patirtis, darosi sunkiau prisiminti dienos įvykius, prastėja ilgalaikė atmintis.
Lygiai taip pat kaip maistas, vanduo ir oras, miegas turi būti kokybiškas. Galite išmiegoti aštuonias valandas, bet atsikelti absoliučiai nepailsėję, skaudančia galva ar irzlios nuotaikos. Juk nenorite kvėpuoti užterštu oru, valgyti keturis kartus šildytą maistą, gerti drumzliną vandenį – tad kodėl norėtumėte miegoti bet kaip?
Dalinuosi dažniausiomis miego padėtimis, kurios lemia skirtumą tarp puikaus ir tragiško miego.

Dažna miego padėtis, kuri leidžia pailsėti. Pagalvė turi būti pritaikyta atitinkamai. Pagrindinė taisyklė – veidas horizontalus, galva neužversta atgal, todėl reikia įvertinti savo pagalvę. Šioje pozicijoje dažnai žmonės knarkia, todėl ji gali būti netinkama ne tik miegančiajam, bet ir miegančiam šalia. Tokiu atveju tenka miegoti ant šono.

Dėl per storos ar netinkamos formos pagalvės užsivertusi galva sutrikdo galvos kraujotaką ir šiek tiek užspaudžia kaukolės pamatą. Taip pat padidėja knarkimo tikimybė. Šiame pavyzdyje imitavau situaciją, kuomet žmogus per miegus sugrūda pagalvę norėdamas palaikyti kaklo formą, tačiau tokiu atveju užvirsta galva.

Kartais pagalvė gali būti per plona arba čiužinys per kietas. Taip pat, jeigu žmogus turi labiau išreikštą kuprą, galva užvirsta dėl didesnių stuburo linkių, todėl labai svarbu turėti pakankamo aukščio pagalvę.

Geriausia miegojimo padėtis – ant šono. Stuburas yra tiesus ir kaklo linija sutampa su tiesiu kūnu. Pagalvės aukštis ir minkštumas neužlaužia kaklo. Rankų padėtis gali varijuoti. Nakties metu kūno poziciją galime keisti net iki keturiasdešimties kartų, todėl svarbu, kad čiužinys ir pagalvė natūraliai leistų kūnui atsidurti ant vieno ar kito šono.

Jeigu pagalvė per aukšta, kaklas per daug užsilenkia į šoną. Dažnas ženklas, kad pagalvė yra per aukšta – dažnai atsibundate ne ant pagalvės arba ją per miegus numetate šalin.

Per žema pagalvė. Galva nulinksta žemyn. Jeigu žmogus platesnių pečių, o čiužinys kietesnis, dažniausiai reikės aukštesnės pagalvės.
Kai kurie šaltiniai teigia, kad reikėtų vengti miegoti ant kairiojo šono, dėl to, kad labiau apkraunama širdis. Tačiau turite nuspręsti patys. Jeigu pastoviai pabundate naktį ant kairiojo šono, stipriau plaka širdis, ar pakyla kraujospūdis, tuomet tikrai patarčiau miegoti ant dešiniojo šono. Niekada negalime žinoti kokios papildomos ligos ar būklės gali daryti įtaką jūsų miegui. Dažniausiai, tai nedaro didelės įtakos.
Triukas: jeigu norite įprasti miegoti ant kito šono, pasikeiskite vietomis su savo lovos partneriu. Dažniausiai dominuoja tas šonas, kuris leidžia naktį atsisukti nugaromis vienas į kitą, todėl daug lengviau pasikeisti pusėmis negu bandyti miegoti ant kito šono toje pačioje lovos pusėje.

Tai yra pati blogiausia miegojimo padėtis. Užsispaudžia kaklo kraujagyslės, apsunkinamas kvėpavimas, o smegenims sunku išvalyti susikaupusias toksines medžiagas. Dažnai kyla galvos skausmai ir kaklo problemos.

Šiek tiek geresnė situacija iš blogiausių, nes nėra pagalvės, tačiau pagrindinė problema išlieka – persuktas kaklas.

Tai yra viena geriausių miego pozicijų, ypač, jeigu norisi miegoti ant pilvo. Rankų padėtis leidžia apsaugoti kaklą ir jo nenusukti. Taip pat, šiek tiek pasukti krūtinę ir atlaisvinti kvėpavimo takus. Tai puikus būdas miegoti su plonesne pagalve arba be jos. Antropologinių tyrimų metu buvo pastebėta, kad įvairių atokių pasaulio genčių atstovai miega tokiu būdu, nes nenaudoja pagalvių.

Dažniausiai miegant ant rankos norisi ir sulenkti koją. Tai apsaugo juosmenį nuo didesnio krūvio, o kaklas lieka apsaugotas nuo persukimo.

Dar viena miegojimo ant šono variacija. Galima naudoti su plona ar minkšta pagalve.

Labai kenksmingas ritualas – naudotis telefonu prieš miegą. Ne tik dėl minėto smegenų dirginimo, bet ir dėl padėties. Užlaužta galva ilgainiui priveda prie kaukolės pamato problemų ir apsunkina laikyseną stovint. Vis dažniau aptinku specifinių pažeidimų vaikų ir paauglių kakluose būtent dėl šio įpročio.

Atrodytų nekaltas įprotis, tačiau skaitymas tokioje padėtyje apsunkina kaklą, sukuria didelę įtampą akims.

Jeigu skaitydami užmigsite, galite atsidurti kaklui pavojingoje padėtyje. Kvėpavimo takai taip pat prispausti.

Geriausia skaityti sėdint kuo vertikaliau. Skaitymą lovoje atlikite kaip atskirą veiksmą nuo miegojimo. Baigę skaityti galėsite pasitaisyti pagalvę ir užmigti naudingoje padėtyje.

Jeigu knygą pasidėsite ant pagalvės, sumažinsite kaklo linkį ir mažiau įsitemps akys.